Elektrownia OPOLE

Przez dwa lata Fracht FWO Polska był odpowiedzialny za kompleksową dostawę elementów ponadgabarytowych dla nowej Elektrowni Opole. Dostarczyliśmy elementy tj. turbiny, wymienniki ciepła, zbiorniki na wodę i inne elementy technologiczne. Całkowita waga wszystkich dostarczonych elementów przekroczyła 7 mln kg. Najcięższym elementem była turbina IP o wadze 167 tys. kg i wymiarach: 10600 x 2020 x 5000 mm (LWH).

Elektrownia ŻERAŃ

Fracht FWO Polska był odpowiedzialny za dostawę do nowej Elektrowni Żerań wymienników ciepła razem z komorami wodnymi. Główny ważył powyżej 129 tys. kg i miał 10 metrów długości.

Elektrownia JAWORZNO

Kolejny złożony projekt, który zrealizowaliśmy w 2018 r. Dostawa części składowych hali i turbin na nowy blok energetyczny o mocy 910 MW w Jaworznie. Masa całkowita ładunków wyniosła 3 mln kg. Najcięższym elementem była turbina IP o masie 137 tys. kg i wymiarach 8600 x 3820 x 3800 mm (LWH)

Dostawa Transformatorów

Podczas wielu lat współpracy z wiodącym producentem transformatorów, dostarczyliśmy wiele jednostek do różnych miejsc przeznaczenia nie tylko w Europie, ale także w USA, Kanadzie, Malezji i do wielu innych krajów na świecie.

Obsługa przemysłu cukrowniczego

Zrealizowaliśmy także dwa projekty na budowę cukrowni Kruszwica i Nakło, w ramach których zorganizowaliśmy transport ponad 70 elementów dwóch pionowych wież dyfuzyjnych o średnicy 12 i 10 m oraz jednego prescaldera.

Czarter frachtowca Antonov AN 124

Realizujemy dostawy lotnicze ładunków ponadnormatywnych w ramach ogólnoświatowych projektów. W 2016 r. wyczarterowaliśmy Antonova AN 124 na dostawę trzech skrzyń o wadze 27 ton, 43 ton i 26 ton do Singapuru. A w grudniu 2018 r., zorganizowaliśmy dwa równoległe przewozy lotnicze do USA – jeden z Polski, a drugi z Czech – ciężkich ładunków o masie 87 ton z lotniska w Gdańsku i 101 ton z Ostrawy.

Transport morski ładunków ciężkich

Organizujemy we współpracybz oddziałami Grupy Fracht oraz biur partnerskich we wszystkich głównych portach świata. W zależności od wielkości portu, w którym się znajdujemy i jego złożoności czarterujemy całe statki, bukujemy miejsce w ładowniach i zapewniamy całą logistykę w zależności od potrzeb klienta.

Dostawa do 3 elektrowni w Argentynie

W organizację tej dostawy, ze względu na duży stopień skomplikowania, zaangażowanych było 3 odziały Grupy Fracht – polski, czeski i włoski. Ładunek, przeznaczony dla 3 elektrowni geotermalnych, zapakowany był w 104 paczki, które zostały przewiezione transportem morskim i drogowym. Najcięższe z nich to generatory, ważące 306,45 t. oraz 3 wirniki o masie 128,4 t.

Dostawa 75-tonowego zaworu do Kolumbii

Zlecenie door-to-door zrealizowane dla polskiego producenta elementów i urządzeń specjalnych na potrzeby energetyki wodnej i ciepłownictwa. Ładunkiem był zawór kulowy o wadze 69 ton i wymiarach: długość 4,7 m, szerokość 3 m i wysokość 3,45 m oraz ważące łącznie 6 ton części. Zawór pokonał drogą lądową i morską blisko 16 tys. km do elektrowni wodnej w zachodniej Kolumbii.